Polish School South East
Jak wygląda nauka w
naszych szkołach
Nauka.
Zabawa.
Język Ojczysty.
Uczeń osiąga najlepsze wyniki, kiedy poznaje wiedzę w sposób aktywny, kiedy to niepostrzeżenie i bez przymusu uczy się w chwilach inspiracji i zaciekawienia. Pobudzenie tej twórczej dyspozycji jest sprawą relacji między nauczającym a uczniem. Bowiem warunkiem tego, aby dzieci zechciały się angażować w jakiekolwiek wspólne działanie z nauczycielem, jest stworzenie przez niego bezpiecznej, życzliwej atmosfery podczas lekcji. Dzieci mają ogromny potencjał, ciekawość poznawczą i dużą łatwość w pozyskiwaniu nowych wiadomości. Uczniowie, odpowiednio zachęceni przez otoczenie, odpowiadają na aktywizujące je bodźce.
Dzieci uwielbiają bawić się językiem. Jego poznawanie może w znacznym stopniu do takich zabaw nawiązywać. Mogą to być wyliczanki, śpiew z gestem, gra słowem, zagadki językowe, zabawy tematyczne czy manipulacyjno-plastyczne. Ich zadaniem jest wtedy rozwijanie zasobu słownictwa, struktur składniowych, sprawności fonematycznej, komunikacyjnej oraz przybliżanie nowego kontekstu kulturowego. Obecność zabaw na lekcjach zwiększa motywację uczniów, rozwija pamięć, spostrzegawczość, umiejętność koncentracji i potrzebę autoekspresji.
Zabawa wyzwala bowiem pomysłowość i inicjatywę dzieci, pozwala im poznać i przekraczać swoje umiejętności, umożliwia kontakt i współdziałanie z rówieśnikami, uczy współzawodnictwa, pracy w zespole, dzięki czemu dziecko poznaje siebie i innych. Zabawa ułatwia zniesienie dystansu między nauczycielem a uczniami oraz wytworzenie stosunku partnerstwa, klimatu zaufania i współpracy poprzez wspólne uczestnictwo w grach językowych. Nauczyciel zyskuje w ten sposób możliwość poznania swoich uczniów z innej perspektywy, dzięki czemu może wspierać i koordynować ich działania.
Wybór zabaw i gier będzie uzależniony od celu lekcji oraz od poziomu wiedzy językowej uczniów. Na każdym poziomie niewątpliwą zaletą takich form pracy będzie sytuacja zdrowego współzawodnictwa, wyzwalająca pomysłowość, twórczą aktywność i chęć mówienia.
Polska Tradycja i Kultura
W naszych szkołach nadrzędnym celem jest pielęgnowanie tradycji i kultury polskiej. Podejmujemy różne działania, dzięki którym nasi uczniowie mogą doświadczyć piękna i bogactwa naszej kultury. Nauczyciele starają się zaszczepić w wychowankach patriotyzm poprzez udział uczniów w Konkursach Wiedzy o Polsce oraz akademiach z okazji Święta Odzyskania Niepodległości oraz Konstytucji 3 Maja. Tradycją stało się również wystawianie przez naszych uczniów Jasełek. Jest to wydarzenie, które przybliża tradycje związane z okresem Bożego Narodzenia i jest zawsze wyczekiwane przez całą szkolną społeczność. Okres wielkanocny to czas warsztatów plastycznych oraz konkursów, podczas których nasi podopieczni poznają obrzędy i zwyczaje związane z tymi świętami. Ponadto w roku szkolnym świętujemy takie wydarzenia jak: Andrzejki, Dzień Babci i Dziadka, Karnawał oraz Dzień Rodziny. Poznawanie tradycji i czerpanie z jej dorobku prowadzi do budowania tożsamości narodowej naszych dzieci.
Przedszkole
Okres przedszkolny to czas, gdy dziecko rozwija się najszybciej. To wtedy ujawniają się jego zdolności, umiejętności i talenty. Marzeniem wielu rodziców mieszkających poza granicami kraju jest to, żeby ich dziecko mówiło płynnie w języku polskim. Głównym zadaniem naszego przedszkola jest budowanie solidnych fundamentów do dalszej nauki naszych maluchów.
Przygotowanie maturalne
Przedszkole
Wiedza o Polsce
NAUKA Języka Oczystego