Polish School South East
Historia
Historia w naturalny sposób kształtuje takie wartości jak: ojczyzna, naród, państwo, symbole narodowe i państwowe, patriotyzm, pamięć historyczna, prawda, sprawiedliwość, dobro, piękno, wolność, solidarność, odpowiedzialność, odwaga, krytycyzm, tolerancja, tożsamość, kultura.
Poznanie ważnych wydarzeń z dziejów narodu polskiego, zwłaszcza poprzez dokonania wybitnych postaci historycznych; zapoznanie z symbolami narodowymi, państwowymi i religijnymi; wyjaśnienie ich znaczenia oraz kształtowanie szacunku wobec nich to rola historii.
Historia kształtuje także zdolności humanistyczne, sprawność językową, umiejętności samodzielnego poszukiwania wiedzy i korzystania z różnorodnych źródeł informacji, formułowania oraz wypowiadania własnych opinii.
Język Polski
W trakcie nauki języka polskiego zapoznajemy dzieci z dwoma obszarami kształcenia: kulturowo-literackim oraz językowym. W ramach pierwszego z nich dzieci obcują z dziełami literackimi, uczą się je interpretować oraz poznają podstawowe pojęcia służące do ich omawiania.
Lektury szkolne stanowią kanon polskiej literatury dziecięcej. Wyzwaniem jest obcowanie dzieci z poezją, dlatego też omawianie wierszy wprowadzane jest stopniowo, często jako wstęp do dyskusji. Język polski tworzy sprzyjającą przestrzeń do działań wychowawczych. Sama literatura uczy empatii, a dyskusja o niej prowadzi do rozmowy o wartościach. Kształcenie językowe natomiast obejmuje nauczanie ortografii, gramatyki języka polskiego, tworzenia wypowiedzi pisemnych oraz wypowiedzi ustnych.
Klasy 4-8...
W klasach 4 - 8 uczymy języka polskiego, historii oraz wiedzy o Polsce w zakresie kształcenia uzupełniającego. Realizujemy materiał z zakresu
polskiej podstawy programowej zatwierdzonej przez MEN.
Dbamy o to, aby kultura i zwyczaje polskie nie były obce naszym dzieciom. Rok szkolny to oprócz nauki seria ciekawych projektów, różnorodnych spotkań oraz uroczystości szkolnych.
Nauka.
Zabawa.
Język Ojczysty.
Na zajęciach w klasach 4 -8 na każdym przedmiocie staramy się kształtować kompetencje językowe uczniów oraz dbamy o wyposażenie ucznów w wiadomośći i umiejętności umożliwiające komunikowanie się w języku polskim w sopsób poprawny i zrozumiały. Podejmujemy działania mające na celu rozbudzenie w uczniach zamiłowania do czytania oraz działania sprzyjające zwiększeniu aktywności czytelniczej uczniów.
Ważnym elementem jest również pogłębianie wiedzy z zakresu historii Polski oraz wiedzy o Polsce.